„Choroba jako bodziec twórczy" - refleksja nad poglądem Tadeusza Natansona i in. (1985) w świetle dzisiejszej literatury i aktualnych doniesień badawczych

  • Beata Jamrógiewicz Uniwersytet Rzeszowski

Abstract

Praktycy, na co dzień zajmujący się arteterapią osób chorych i niepełnosprawnych, jak również badacze podejmujący problematykę zjawiska twórczości artystycznej, zgodnie stwierdzają, że twórcza działalność jest najważniejszą formą ludzkiej aktywności, ale w życiu osoby z niepełnosprawnością, zarówno intelektualną jak i fizyczną, nabiera szczególnej wartości. Głównym zadaniem artykułu jest zachęcenie czytelnika do głębszej refleksji nad pytaniem o to, czy choroba może być bodźcem do podejmowania aktywności twórczej?

Published
2018-12-10
How to Cite
JAMRÓGIEWICZ, Beata. „Choroba jako bodziec twórczy" - refleksja nad poglądem Tadeusza Natansona i in. (1985) w świetle dzisiejszej literatury i aktualnych doniesień badawczych. Młoda Humanistyka, [S.l.], v. 12, n. 2, dec. 2018. ISSN 2353-6950. Available at: <https://humanistyka.com/index.php/MH/article/view/171>. Date accessed: 23 may 2022.