Logos i ethos pracownika młodzieżowego

  • Renata Pomarańska Uniwersytet Rzeszowski

Abstract

Sytuacja młodzieży, zwłaszcza zagrożonej uzależnieniami, przestępczością, agresją, prostytucją, pozbawionej opieki przez rodziców, stała się w Polsce trudna. W odpowiedzi na te wyzwania czasu powołany został nowy zawód: animator czasu wolnego młodzieży (pracownik młodzieżowy).
Wstęp artykułu zawiera główny cel artykułu, którym jest odpowiedź na pytanie: Jaki jest logos i ethos pracownika młodzieżowego? Wyjaśniono w nim także najważniejsze pojęcia związane z tematem: „logos”, „ethos” i „pracownik młodzieżowy”.
Opracowanie składa się z dwóch zasadniczych części. Pierwsza dotyczy logosu pracownika młodzieżowego. Została w niej omówiona zatem osobowość animatora i jego przymioty oraz kwalifikacje. W części drugiej skoncentrowano się na zadaniach pracownika młodzieżowego oraz zaprezentowano środki dydaktyczne, które mogą zostać wykorzystane w pracy z młodzieżą przez pracownika młodzieżowego. Całość została zwieńczona zakończeniem.

Published
2019-12-31
How to Cite
POMARAŃSKA, Renata. Logos i ethos pracownika młodzieżowego. Młoda Humanistyka, [S.l.], v. 15, n. 2, dec. 2019. ISSN 2353-6950. Available at: <https://humanistyka.com/index.php/MH/article/view/262>. Date accessed: 18 may 2022.